Açık İlköğretim okulu nedir?, ilköğretim diploması nasıl alınır?, ilköğretim diploması almak kaç yıl sürer, açıktan okuma, açıktan diploma, ilköğretim mezunu olma, kırkından sonra diploma, açık ilköğretim ve fırsatlar.

     Açık İlköğretim Okulu sayesinde isteyen, yaş sınırı olmadan, kendine güvenen genç, yaşlı herkes ilköğretim mezunu olabilir, diploma alabilir, aldığı diplomayla açık lise ya da meslek lisesine kayıt yaptırabilir, açık lise ya da meslek lisesinden mezun olduğunda da  aldığı diplomayla üniversiteye başvurabilir, açık meslek lisesi mezunu ise sınavsız geçiş hakkından yararlanarak meslek yüksek okuluna kaydolup üniversite mezunu olabilir.

   Anlatması uzun ama gerçekleştirmesi örgün eğitimden çok daha kolay.,

başarılırsa;

ilk yıl ilköğretim bitiyor.

üç yıl sonra lise bitiyor.

iki yıl sonra üniversite iki yıllık

toplam altı yıl ediyor.

örgün eğitimde 3+4+2=9 yıl eder.

Bu fırsat ve güzellikten isteyen herkes yararlanır. aranan şart şart da değil, T.C vatandaşı olman yeterli gibi birşey. istenen öğrenim belgesi, banka dekontu(çok düşük, kırtasiye masraflarını karşılamaya yönelik, bakanlık belirliyor,kayıt yaptıracağın okul miktarı söylüyor ya da bakanlıktan öğreniyorsun, her yıl değişebiliyor,40-50 tl civarında), enyakın ilköğretim okuluna başvuru. köyde yaşıyorsan ilçedeki ilköğretim okuluna kayıt. mahkumsan senin yerine görevlendirilmiş öğretmen herşeyi yapıyor, sen sadece isteklerini söylüyorsun. Yurtdışındaysan en yakın eğitim ateşesine başvuruyorsun.

yılda üç dönem sınav yapılıyor, her dönemde bir sınıfın derslerini, ilaveten üstten dört ders seçip sınavda verebiliyorsun. her sınıf için altı ders var. Toplam 18 ders eder.Demek ki her dönemde 6+4 ders verirsen iki dönemde mezun olursun.

matemetik fen derslerini veremem diyerek vaz geçmeyin. ortalamayı 50 yaparsanız fen, matemetik sıfır da olsa ortalamayla geçmiş sayılıyorsunuz. ortalamayla geçemeyeceğiniz tek ders Türkçe. Türkçe 45, ortalama 50, iki zayıfa kadar önemli değil sınıfı geçmiş sayılırsınız. güzel değil mi? konuyla ilgili her tür bilgi için  bakanlığın linkini vereceğiz. yine de sorunuz olursa cevap bulamadığınız, yazın bize cevaplayalım. hoş kalın, meslekli kalın.

Açık İlköğretim Okulu

2 Yorum

  1. Mrb. Ben 95 doğumluyum. Bu yıl açıkilkögretmdn mezun oluyorum gelecek yıl örgün egıtime geçebilirmiym? Eposta adresıme cevap yazarsanız sevinirm tesekkurler. Ysn_hngl_alp@yahoo.com.tr

  2. merhabalar ben abdulkadir 27 yaşındayım devlet kanunlarında ilköğretim diplomasını en kolay yolldan nasıl alırım örneğin: trt tv kanalında şöyle bir haber izlemiştim : 25 yaşını doldurmuş kişilere müjde. 25 yaşını doldurmuş ve gün almış olanlar 1 hafta içinde ilköğretim diploması sahibi olacak üstelik sınavlar zorda değil genel kültür,kişilik testi ve seviye belirleme gibi basit bir sınavlarla diplomalarına kavuşabilecekler. ben konu üzerinde çok araştırdım ama bir netice alamadım eğer bilginiz varsa beni haberdar ederseniz çok memnun olur saygılarımı sunarım. mail adresim: dj_biay@hotmail.com kolaygelsin…

    hiç okula gitmediyseniz önce halkeğitime gidip okur yazar belgesi almanız ve ilkokul mezuniyetine denk getirmeniz gerekir. ilkokulu bitirdiyseniz, size en yakın ilköğretim okuluna gidiyorsunuz hemen yarın. kaydınızı yaptırıyorsunuz. sınav tarihlerinde derslerin sınavlarına giriyorsunuz başarırsanız mezun olursunuz. bir haftadan maksat muhtemelen sınav haftasonu iki günde yapılıyor. bundan on sene kadar önce okullarda dışardan bitirme yapılır, bir haftada neticelenirdi. şimdi eskiyi boşverin. açık ilköğretim ile ilgili bütün sorularınıza buradan cevap bulabilirsiniz.http://www.iyitercih.net/kategori/acikogretim/aio

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.
Eğitim ve Ögretim Okullar