Lisede kaç puanla sınıf geçilir  ve Lisede kaç zayıfla sınıfada kalınır. Liselerde ve meslek liselerinde sınıf geçme, liselerde sınıf nasıl geçilir, sınıfta kalma hangi durumlarda söz konusu, sorumlu geçme, ortalama ile geçme ne demek?, anadolu liseleri ile genel liseler arasında sınıf geçme açısından fark var mı?

Liseler dört yıl 9,10,11,12 ve her sınıf düzeyinde sınıf geçmeler farklılık arzediyor. Anadolu Lisesi ile Genel(düz)lise ve meslek lisesinde de fark ediyor. o nedenle adım adım hepsinin sınıf geçme kurallarını sıralayalım.

Ancak geçme şekil ve koşulları kalmanın şartlarından daha uzun olduğu için biz sınıfta nasıl kalınır? sorusunu cevaplayacağız, aksi durumların tamamı sınıf geçer demektir.

Anadolu lisesi ya da Anadolu Meslek lisesi 9. sınıf öğrencisi

1-özürsüz devamsızlığı 20 ve üstü ise sınıf tekrarı, telafisi yok.

2-yılsonu not ortalaması 3.00′ın altında ve üçten fazla zayıfı varsa sınıf tekrarı, telafisi ortalama yükseltme sınavları.(ortalama 3.00 ve üstü ise zayıf sayısının bir önemi yok sınıf geçer.)

genel lise ya da meslşek lisesi 9. sınıf öğrencisi yukarıdaki şartların aynısına tabii. Sadece yılsonu ortalaması 2,5 olacak.

Anadolu lisesi ya da Anadolu Meslek lisesi 10. sınıf öğrencisi

1-özürsüz devamsızlığı 20 ve üstü ise sınıf tekrarı, telafisi yok.

2-yılsonu not ortalaması 3.00′ın altında ve ikiden fazla zayıfı varsa sınıf tekrarı, telafisi ortalama yükseltme sınavları.(ortalama 3.00 ve üstü ise zayıf sayısının bir önemi yok sınıf geçer.)

genel lise ya da meslşek lisesi 10. sınıf öğrencisi yukarıdaki şartların aynısına tabii. Sadece yılsonu ortalaması 2,5 olacak.

Anadolu lisesi ya da Anadolu Meslek lisesi 11. sınıf öğrencisi

1-özürsüz devamsızlığı 20 ve üstü ise sınıf tekrarı, telafisi yok.

2-yılsonu not ortalaması 3.00′ın altında ve ikiden fazla zayıfı varsa sınıf tekrarı, telafisi ortalama yükseltme sınavları.(ortalama 3.00 ve üstü ise zayıf sayısının bir önemi yok sınıf geçer.)

11. sınıf  öğrencisinin alttan sorumlu olduğu derslerin sayısı da önemli. Çünkü yönetmeliğe göre bu sınıf öğrencilerinin zayıf sayısı alttakileri de toplayarak hesap edilir ve 5(beş)i geçemez. beş zayıfı geçerse sınıf tekrarına kalır,telafisi ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları.

örnek; 9. sınıftan üç ders sorumlu, 10. sınıftan iki ders ise beş eder. 11. sınıfta tek zayıfı bile olsa sınıf tekrarına kalır. kurtulmak için ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarına girecek beş ya da daha az zayıfla 12. sınıfa geçecek.Ama alttan hiç sorumluluğu olmasa bile 11. sınıf derslerinden sınıf geçebilmesi için ikiden fazla zayıf olamaz. yani alttan dersi yok o zaman beş zayıfa kadar yolu var diyemeyiz. Maksimum iki zayıf olursa sınıf geçer.

genel lise ya da meslşek lisesi 11. sınıf öğrencisi yukarıdaki şartların aynısına tabii. Sadece yılsonu ortalaması 2,5 olacak.

Anadolu lisesi ya da Anadolu Meslek lisesi 12. sınıf öğrencisi

1-özürsüz devamsızlığı 20 ve üstü ise sınıf tekrarı, telafisi yok.

2-yılsonu not ortalaması 3.00′ın altında ve zayıfı varsa  mezun olamaz. 3.00 olsa zayıf dersi Dil ve Anlatım yahut baraj ders ise mezun olamaz.

3- son sınıf öğrencisi geçmiş yılların hangisinden olursa olsun sorumlu derslerini geçmeden mezun olamaz, diploma da alamaz. telafisi ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları.

genel lise ya da meslek lisesi 12. sınıf öğrencisi yukarıdaki şartların aynısına tabii. Sadece yılsonu ortalaması 2,5 olacak.

ortalam yükseltme ve sorumluluk sınavları

liselerde takdir teşekkür nasıl alınır

362 Yorum

 1. size bir sorum olacak ortalamam tam olarak 55 1. dönem 5 bir 2. dönem 2 bir 2 olan birlerim 1.dönemde 1 di diğer 3 dersin üçüde 2 oldu sorumluluğa kalırmıyım

 2. ikinci dönem 2 olan hiç bir dersinden zayıf sayılmayacağı için sınıf geçer,sorumluluğa kalmazsınız. başarılar.

 3. Tahsin Sağlamer

  Merhaba, ben 12. sınıf öğrencisiyim ve anadolu lisesinde okuyorum. 12. sınıf ‘ tan mezun olabilmek için ortalamamızın 3.00 olması yeterli mi. Sorumlu dersim yok ve ortalamam 3,00 çok üstünde dil anlatım dersi hariç 1 tane sıfır ve 2 tane 1 im var mezun olabilirmiyim. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 4. anadolu lisesinde ortalmm 3ün altında ama tek zayıf var ne olur ?

 5. evet mezun olursunuz. ama baraj dersiniz ya da dil ve anlatım zayıfsa ortalama yükseltmede verip mezun olursunuz.

 6. ortalama yükseltme sınavına girer verirsiniz, olmadı eylülde ortalama yükseltmeye girersiniz. Yine olmazsa seneye şubatta sorumluluk sınavında verirsiniz. Yani ortalama tutmuyorsa zayıf dersini vermen gerekir. Ama mezun oluncaya kadar sınav hakların devam eder. Tek ders çok sorun etmeden vermende fayda var.

 7. Tahsin Sağlamer

  Öncelikle , ilgilenip beni bilgilendirdiğiniz için size çok teşekkür ediyorum. Baraj dersi olarak Anadolu liselerinde 12. Sınıflarda dil anlatım dersi dışında herhangi bir ders var mıdır?
  Örneğin Kimya dersim 0 Analitik geometri 1 ve matematik 1 fakat ortalamam 3,50. Bu durumdan çok tedirginim YGS sınavında yüksek bir puan yaptım ve mezuniyetim tehlikeye düşecek diye çok korkuyorum yazın tercih telaşında ort. yükseltme sınavıyla uğraşmak istemiyorum. Esenlikler diler, ilgilenmenizi rica ederim.

 8. Meslek liselerinde dil ve anlatım dışında ilgili alanın derslerinden biri baraj ders oluyor. Ancak Anadolu liselerinde dil ve anlatım dersi dışında baraj ders yok.sana şimdiden tercihlerinde dikkatli olmanı önerir iyi tatiller dilerim.ayrıca dil ve anlatım dersinden kalsanız bile üniversitenin kayıt tarihine kadar üç sınav hakkınız var ve birinde mutlaka verirsiniz. strese gerek yok. bu açıklama da dil ve anlatım dersi zayıf olan arkadaşlarının dikkatine.

 9. merhabalar ben 9. sınıf öğrencisiyim 5 tane zayıfım var ortalamam 49 da kalıyo ek olarak ben anadolu lisesinde okuyorum sorumluluk sınavlarına kalabilirmiyim yoksa direk kalırmıyım * cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

 10. direk kalmak diye bir şey yok önce bunu belirleyelim. 27 haziranda başlayan ortalama yükseltme sınavlarına girip zayıfı üçe düşürürsen ve ortalaman hala tutmuyorsa bile 3 dersten sorumlu geçersin,ortalaman tutarsa doğrudan geçersin.. ama eylül başındaki ortalama yükseltmeye de girip zayıf sayılarını iyice eritebilirsin. özet iki dönem ortalama yükseltme sınavında zayıf sayısı üç ve daha az olan her öğrenci(9.sınıf) bir üst sınıfa geçer.sınavdda başarılar.

 11. gizem saatçi

  ben 9.sınıf öğrencisiyim 7 tane zayıfım var ortalamam 1,90 zayıfım olan dreslerım : matematik, kimya,geometri,ingilizce,fizik,dilanlatım,coğrafya sizce hangilerine girmeliyim ortalama yükseltme sınavında sınavlardan kaçın üstünde alırsam geçebilirim ? şimdiden teşekkürler.

 12. anadolu meslek lisesi 9. sınıftayım 6zayıfım var ama ortalamam yıl sonu ortalaması 49 geçermiyim kalırmıyım

 13. karne günü sınıf tekrarı görünür. ancak ortalama yükseltme sınavına girip ya not ortalamasını 55 yapar geçersin ya da zayıf sayısını üç ve daha altına düşürüp sorumlu geçersin. yazın biraz terlemen gerekecek.başarılar.meslekli kal.

 14. kurtarmaya gözünü kestirdiğin dört ders seç. yüksek notlar alır ortalamayla geçersen problem yok. ama zayıf sayını üç ve daha altına düşürürsen sorumlu da olsa bir üst ınıfa geçersin. geçer not olması için en az 45 almalısın. ama yıl sonu notu sıfır olan dersini kurtarmak için ise ortalama yükseltme sınavından 55 alman gerekir.haziranda olmasa da eylülde şansını bir daha denersin. başarılar. meslekli kal.

 15. öncelikle iyi akşamlar
  ben düz lisede 12.sınıf okuyorum dil ve anlatımım 4 ve sadece analitik geo 1 ,mat 1 ve geo 1 sadece bu üçü zayıf,alttan üç dersim var karnede geçti veya sorumlu geçti yazar mı ?? ders saati ve not toplamı 2. dönemin 86 cevaplarsanız sevinirim :) )

 16. ben düz lisede 12.sınıf okuyorum dil ve anlatımım 4 ve sadece analitik geo 1 ,mat 1 ve geo 1 sadece bu üçü zayıf,alttan üç dersim var karnede geçti veya sorumlu geçti yazar mı ?? ders saati ve not toplamı 2. dönemin 86 cevaplarsanız sevinirim

 17. merhaba ben anadolu lisesinde okuyorum 3 zayıf dersim var.bunlar matematik 29 geometri 27 ve fizik 35.50 ama ortalamam 57.17 2 döenmin ortalaması geçermiyim kalırmıyım.

 18. ortalamam 59 civarı fakat dersleri 2 3 5 gibi nota göre hesaplayınca 3 ün üstünde değil ve 2 zayıfım var ortalamam 55 in üstünde fakat karne notuna göre 3 ün üstünde değil 9.sınıf öğrencisiyim sınıfı geçer miyim ?

 19. bir de anadolu lisesinde okuyorum cevap verrsenz sevirim :)

 20. problem yok görünüyor.ortalamn 55 ve üstü dil anlatım zayıf değilse ortalama ile üst sınıfa geçersin.hoş kal

 21. ortalama ile geçersin. hoşca kal.

 22. ortalaman 2,5 tutarsa mezun olursun.üniversitede başarılar.

 23. ben lise 3 öğrencisiyim . karnemde inkilap-fizik-kimya-matemetik 1 geometri 0 geliyor. 2.dönem puanlarımla ders saatlerini çarptım topladım 29 ‘a böldüm sonuç 47,43 çıktı kalırmıyım yosa geçermiyim

 24. bide düz lisede okuyorum cvp verirseniz ona göre kendimi hazırlıyım

 25. ortalama 2,5 olmaz. o nedenle ortalama yükseltme sınavlarına giriniz. sınavla ilgili detaylı bilgi duyurular bölümünde var mutlaka okuyun. lise 3, bir yıl sonra mezun olmak istiyorsanız asılın biraz. hoş ve meslekli kalın.

 26. öncelikle teşekkürler yani alttan 3 tane ders olması bişey ifade etmiyor değilmi ortalama 2.50 yi tuttuğu ve geçtiği taktirde karne de ne yazıyor ?? cevaplarsanız sevinirim teşekkürler :D

 27. alttaki dersin bu yılın sınıf geçmesine etki etmez. karnede ortalama ile geçti yazar.ama alttaki derslerini sorumluluk sınavı ile vermen gerekir.yoksa mezun olamaz, beklemeliye düşersin. meslekli kal.

 28. ben anadolu lisesinde okuyorum 3 tane zayıfım war ing40,fizik39,biyoloji36 ortalamam 57.027941 geçermiyim kalırmıyım.

 29. ortalama ile geçersiniz.iyi günler

 30. Merhaba, kızım meslek lisesi9.sınıf okuyor.Dil anlatım dersi 1 ek olarak kimya 1 ortalaması 2,50 yi geçiyor.Dil anlatımı ortalama yükseltmede verirse kimyayı vermezse sorumlumu olur.şimdiden tşk ederim.Hoşçakalın..

 31. dil ve anlatımı ortalama yükseltmede verirse sorumsuz sınıfı geçer. meslekli kalın.

 32. ben endüstri meslek lisesinde okuyorm.. 3 zayıfım var .ortalamam 49 çıkyo . sınıf tekrarımı olur yoksa sorumlumu geçerim :( şimdiden teşekkür edrim cevabınızı bekliyoru .

 33. ortalama tutmadığı için sınavlara(ortalama)girmeniz gerekir.9.sınıf öğrencisi üç zayıfla sorumlu geçer. hangi sınıf olduğunuzu belirtmemişsiniz.başarılar.

 34. ben anadolu teknik lisesi 12. sınıf bilişim bölümü öğrencisiyim yıl sonu ortalamam 3,11 ama geometrim 1 mezun olabilirmiyim ?

 35. ben anadolu meslek lisesinde okuyorum 9. sınıfım dil ve anlatım matematik ve geometri derslerim zayıf ve ortalamam 51 sizce sınıfı nasıl geçerim
  yardımcı olun ltfn

 36. dilanlatım 1. dönem 2 di 2. dönem ise 1 yıl sonu notuma ortalamam 3. sorumluluga kalırmıyım

 37. Düz lisede okyuroum ortalamam 51 ama 4 zayıfım var
  geçe bilirmiyim acaba ?

 38. 1 dönem 5 bir 2 dönem 1 tane birim var 1 olan ders fizik 1 dönemde birdi diğer 4 ders 2 oldu sorumluluğa kalırmıyım

 39. bu arada ortalamam 55

 40. ticaret meslek lisesinde okuyorum … ortalamam 56 ve 3 tane zayıfım var.. sorumlu mu sorumsuz mu geçiyorum ?

 41. ben 10.sınıf anadolu lısesı ögrencısyım edebyıtım 2 dil ve anlatımım 4 ortalamam 70 uzerınde teşekkur alabılıyor muyum?

 42. Merhaba ben 9 sınıf oğrencisiyim 1 tane zayıfım war geometri ama ort 2.40 oluyo sınıfı gecermıyım ?

 43. ortalama yükseltmeye girip verirsen iyi edersin. hayır tatile gideceğim dersen ortalaman tutmadığı için sorumlu geçersin. zaten karnende de ortalama yükseltmeye girmesi önerilir yazacak. sağ üst köşede ise sorumlu geçti işaretli olur. meslekli kal.

 44. 100 üzerinden 70 ve üstü olanlar teşekkür alırlar. zayıf olmamalı. tebrikler.iyi tatiller.

 45. zayıflardan biri dil ve anlatımsa, ya da ara sınıflarda baraj ders vardır. hangi sınıf olduğunu belirtmemişsin. baraj dersten sorumlu geçersin. ancak zayıf dersin dil ve anlatım ya da baraj ders değilse ortalama ile geçersin.iyi tatiller.

 46. geçersin ortalaman 2,5 oluyorsa. kaç zayıf olursa olsun. 51, 2,5 eder.

 47. dil anlatım zayıfsa, ortalaman tutsa bile sorumlu geçersin. ortalama yükseltmede ver kurtul, yorulduysan eylülde ver kurtul,tatile devam ediyorsan şubatta sorumluluk sınavında verirsin.fırsatlar bitmez. hoşca kal.

 48. ortalama tutmuyor. ama 9. sınıf üç zayıfla geçer. sorumlu geçersin. ortalama yükseltmelerde verirsen sorumluluğun da kalkar. meslekli kal.

 49. kesinlikle mezunsun. lise sonrası hayatında başarılar. meslekli olmak güzel.

 50. Ortalama nasıl hesaplanıyor (ders saati)x(ders notu) [yani örn mat 4x2] şeklinde mi yoksa (ders saati)x(ders puanı) [örn 4x76] .

 51. bn 10 .sınıfım ortalamam 53 3 tane zayıfım var nasıl geçebılırım

 52. anadolu öğrencisi değilsen 2,5 ortalama ile geçersin. olmazsa ortalama yüksltmeye girersin.başarılar

 53. ders saati x ders puanı. çünkü teşekkür almak için 70 ve üstü, takdir için 85 ve üstü dendiğine göre. iyi hesaplamalar.

 54. arkadaşlar bakın bende 3tane zayıf var ama ortalamam 2,57 zayıfların biri dil anlatım sorumlu geçti diyor ve dil anlatımdan sınava girecek diye gösteriyor diger dersleri geçmiş sayılıyorum ama dil anlatımı 12.sınıfa kadar vermek zorundayım dime cevap atarsanız sevinirim ya :S

 55. merhaba; anadolu teknikte okuyan kızımın 4 zayıfı var.cağrafya:1, tarih:1, fizik:1, edebiyat:1 ve not ortalaması 2,19 nasıl sınıf geçer.

 56. ortalama yükseltme sınavlarına girer ya ortalama yükselir, ya da zayıf sayısı 9. sınıf ise üçe düşer, 10. ve 11. sınıfta ise ikiye düşer. kızınız bir üst sınıfa geçer.

 57. dil ve anlatımı verirsen,ortalaman tuttuğu için bütün zayıflardan sorumluluğun kalkar.

 58. mrb benim 5 tane zayıfım var
  geometri 0 haftada 2 saat
  inkilap 1 ” 2 ”
  fizik 1 ” 3 ”
  kimya 1 ” 3 ”
  matematik 1 ” 4 ”
  şimdi benim bu derslerden ortalama yükseltme sınavına girmem lazım kredi 65 puan :46.16 2.24 sınıf tekrarı yazıyo karnede kredim tutmadığı için sınavlara başvuru ne zaman benim sınavlara girip bi üst sınıfa geçmem lazım lütfen cevap yazın

 59. benim ortalama 2.48 geçermiyim

 60. benim 2.dönem 8 tne 1 var ben 4 ders versem 4 dersle geçiyormuyum.

 61. 1de şunu sorayım abicm benm 3tane zayıfm varya dil anlatım baraj dersi oldugu için bu ortalamam tuttugu halde sorumlu geçti diyor ben bu sene yaz tatilimi mahvetmesem ama şunu belrtym(ortalamam tuttugu halde dil baraj oldugu için sorumlu geçti diyor bu sene sınava girmesem ne olursa olsun sınıfı geçtim dime.

 62. arkadaşlar geçen yıl 10. sınıfta 8 dersten sorumluluk sınavlarına girdim 5 tanesini verdim 3 tanesi kaldı 10. sısnıfı yekrar ettim bu senede 10 zayıf var tekrar sorumluluk ve yükseltme sınavlarına girme şansım var mı???? yardımcı olursanız sevinirim.

 63. elbette sınav hakların var 10.sınıf olduğun için bir şekilde zayıf sayını ikiye düşürmelisin. dördünü haziran sonu sınavlarında verir,diğer dördünü eylülde verirsen sınıf geçersin.

 64. dil ve anlatım ya da başka bir dersin sorumluluğu farketmez. mezun oluncaya kadar her yıl üç defa sorumluluk sınavı yapılacak birinde kurtarman yeterli. şimdi girmesen de bir üst sınıfa geçersin.

 65. dört dersle geçemezsin. ama eylüldeki sınavda da verirsen en az bir tane daha o zaman 10. sınıfa geçersin.

 66. 2,5 olamlıydı. ama zayıfın yoksa problem yok geçersin. 9. sınıf ve üç zayıf varsa sorumlu geçersin. kalmak biraz daha zor senin anlayacağın. meslekli kal.

 67. sınava başvuru 21-23 haziran tarihlerinde sınıf öğretmeninin verdiği tarih ve randevu saatinde. sınavlar ise 27 haziran 15 temmuz arası. başarılar.

 68. merhaba, kardesim meslek lisesi 10. sınıfta. geçen yıl kaldıgı için sınıf tekrarı yaptı. ancak bu yılda kaldı görünüyor. 6 tane zayıfı var ve başarı ortalaması 1,43. kaldıgı kesin ama benim merak ettiğim kurtarma sınavlarına girme hakkı var mı ? şimdiden teşekkürler.

 69. yani sınıf tekrarı yaptıgı halde bu sene kurtarma sınavlarına girme hakkı var mıdır?

 70. oğlumun karnesinde sınıf tekrarı işaretli ve ortalama yükseltme sınavlarına girmesi önerilir yazıyor.. sınavlara girip başarılı olursa bir üst sınıfa geçebilir mi..11.sınıf meslek lisesi cevap verirseniz çok sevinirim….yoksa kaldı mı sınıfta

 71. Merhabalar;
  oğlum 9. sınıfta 10 tane zayıfı var. Zorda olsa geçme umudu varmı acaba?
  teşekkürler

 72. yardımınız için çok teşekkür ederim.

 73. çok naziksiniz.biz de teşekkür ederiz. meslekli kalın

 74. elbette var. haziran sonu ortalama yükseltmede 4 dersi kurtarır, eylülde de 3 tanesini kurtarsa ya ortalama yükselmiş olur doğrudan geçer ya da zayıf sayısı üçe düştüğü için sorumlu geçer. fırsatlar bitmez yeter ki kendini toparlasın.meslekli kalın.

 75. 17 haziran karne durumuna göre sınıf tekrarı ancak sınav hakları var. haziran sonu ve eylül başında. her iki sınavlara da girsin mutlaka kurtarır.11. sınıfa kadar başardıysa dahasını da yapabilir. sadece sizdeki kaygının yarısını o taşısın yeter. ben geçeceğini düşünüyorum. meslekli kalın.

 76. kardeşin sınıf tekrarı yapmış busene herşey sıfırdan başlamış. sınıf tekrarı yapmayanların tüm hakları kardeşiniz için de var. zayıf sayısını ikiye düşürsün 11.sınıf öğrencisi olur. meslekli kalın.

 77. sınavlara girme hakkı var.

 78. çok teşekkür ediyorum..ben sınıf tekrarı işaretli kısmı görünce beynimden vurulmuşa döndüm oğlum da bana rahat ol anne geçeceğim dedi ama inanamadım…sitenizi görünce sormak istedim ilginize çok teşekkürler..

 79. ÇOK TEŞEKKÜRLER. BU YAZIYI KENDİSİNE GÖSTERECEĞİM. İNŞALLAH AKLI BAŞINA GELİR…

 80. 9.sınıf anadolu sağlık meslek lisesi öğrencisiyim karnemde 52.09 ve 2.39 ortalama yazıyor anatomi ve meslek esasları zayıf durumum kritik mi çok korkuyorum ya :S

 81. ortalama tutmuyor iki zayıf, sonuç sorumlu geçersin, korkuyla çalışma ve cesareti yer değiştir, sınavlarda ver,kurtul. yoksa mezun olana kadar peşinden sorumluluk olarak gelir.

 82. 1 sorum daha olacaktı 1. dönem 1 olan derlerimi 2.dönem 2 yaptığım ve yıl sonu notunda 2 görünen dersler sorun olurmu zayıf olarak görünürmü?

 83. ikinci dönem iki, yıl sonu da iki olan ders zayıf görünmez.

 84. ortalama yükseltme sınavlarında başarılı olduk diyelim geçer not aldığımız halde ortalamamız tutmadı sınıfta mı kalırız ??

 85. Öncelikle meraba Anadolu Lisesi’nde okuyorum ortalamam 53.70 2 Zayıfım var Fiziğim 1 Almancam 0 bu yazmı vermek zorundayım bu dersleri yoksa gelecek yılın 2.döneminde versemde olur mu ? Şimdiden teşekkürler..

 86. sorumlu geçmiş görünüyorsun. mezun oluncaya kadar her yıl üç defa sorumluluk sınavı yapılacak. hangisinde de versen olur. başarılar.

 87. kesinlikle geçersin. zayıfı olmayanda ortalama şartı aranmaz. başarılar.

 88. 9.sınıf anadolu teknik lise öğrencisiyim ortalamam 51,27 kredim 77 ders saatim 32 6 zayıfım var matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji ve edebiyat sınıf geçme şansım nedir?

 89. ben anadolu lisesi 9.sinif ogrencisiyim ortalamam 55 fakat 1.donem 5,2.donem 7 zayifim var. Dil anlatimim 4. Ortalama yukseltme sinavlarina giricem. Gecebilir miyim? Ortalamami 55 yapsam ama 3 ten fazla zayifim olsa kalir miyim?

 90. ortalamam 53 pardon

 91. ortalamayı tuttur kaç zayıf olursa olsun geçersin.başarılar.

 92. 53 iş görmez anadoluda.

 93. sınıf geçme şansın, ya zayıf sayını üçe düşüreceksin, ya da yılsonu başarı notunu 3.00 yapacaksın. başka şans yok. başarırsın istersen.

 94. anadolu lisesi 9. sınıftayım 5 zayıfım war 2 si yıldızlı ders dil anlatım gibi zayıf sayımı 3e düşürsem geçermiyim kalırmıyım bide ortalama yükseltme sınavlarında yıl sonundaki zayıflar mı yoksa 2. dönemdeki zayıflarmı belirliyor?

 95. İKİNCİ DÖNEM ZAYIFLARINI DİKKATE ALMALISIN. ZAYIF SAYINI ÜÇE DÜŞÜRÜRSEN GEÇERSİN.BAŞARILAR.

 96. merhaba ben lıse 2 de okuyorum lıse 1 den 2 zayıfm lıse 2 den 2 zayıfım var sınıfı gecermyım ortlaamam 2.48

 97. sorumlu geçersin

 98. formu siteden indir doldurup okula ver.

 99. merhaba anadolu lisesi 9.sınıftayım 7 zayıfım var (edebiyat matematik geometri kimya biyoloji çoğrafya ingilizce)ortalamam 50.40 ortalama yükseltme sınavına gircem 4dersten(edebiyat çografya kimya biyoloji)bu 4 derstten 4unude verirsem sorunlumu geçerim yoksa direkmi 1 sorum daha olacak eger bu 4 dersten 1′ini bile veremessem
  kalırmıyım yoksa 1 şansım daha olurmu ?

 100. yedi zayıfın dördünü verirseniz, üç dersten sorumlu geçersiniz. ama ortalamanız 3.00 a yükselirse dil ve anlatım hariç sorumluluğunuz da kalmaz. başarılar.

 101. 12.sınıf öğrencisiyim, sınıfı geçmek için ortalamamızın 3 olması gerek.
  ortalamam 3′ü tutmuyor. kaç zayıfla sınıfı geçebilirim?

 102. son sınıf öğrencisi ortalama ile ya da zayıfsız mezun olamıyorsa, başka formül olmaz. çünkü 13.sınıf yok ki sorumlu geçsin. artık bütün zayıflardan kurtulma zamanı. alttakileri sorumluluk sınavları ile,12.sınıf derslerini de ortalama yükseltme ile ver mezun ol en güzeli. yoksa beklemeliye kal, sınav takibi yap, bi tarafından okula bağlı kal, zor iş. bu yaz bitir işi, başarılar.

 103. ben 11 sınıfa gidiydm bu sene 12 sııfa gectim benim ortalamam 2.44 türkiye cumhuriyeti inkılap tarihi ve atatürk’cülük dersim 1.dönem 2 di 2.dönem 1 geldi karnede sorumlu geçti yazıyor inkilaptan sorumlu kaldım ondan sınava gircem 29 haziran çarşamba günü ama 2 alsam ortalamam yine 2.50 ye gelmiyoo ben 3 4 5 alamamm ondan 2 alsamda geçermiyim ortalama önemlii oluyomu sorumlu geçti yazıyorr karnede inkilap ortalamam 2.44 hemen cevaplarmısın rica etsem ilk defa böyle bişey oldu zayıf gelmezdii hiç bana :(

 104. ortalaman tutmadığı için tek zayıfın olmasına rağmen sorumlu geçti görünüyorsun. stres yok, sınavdan 45 al doğrudan sınıf geçersin. başarılar.

 105. selam benim 9. sınıftan biyoloji var sorumlu 10. sınıftan mat geo ingilizce tarih psikoloji war 11. sınıfta hiç yok 12 ye doğrudan geçtim bu hafta biyolojiyi vermeyi düşünüyorum verirsem 5 tane sorumlu kalacak mezun olabilir miyim acaba (düz liseyim)

 106. yanlışın var. dikkatle incele 10.sınıfta ya ortalama ile geçmişsin sorumluluğun yok. aksi takdirde 5 zayıfla 11. sınıfa geçemezdin. şayet 5 zayıfla sınıf geçtiysen ortalama ile geçmişsindir. sorumluluğun olmaz.araştır.hoşca kal. meslekli kal.

  iki kere aynı şeyi yazmışsın. hiç kimse sorumlu mezun olamaz. mezun olmak için hepsini vermen lazım. ama zannettiğin kadar zayıfın olamaz.

 107. ewet ortalama ile geçtim 11. sınıfa 5 tane 1 kaldı ama onları vermek zorunda mıyım ?

 108. yani 11. sınıfı ortalama ile geçtiğim için 10. sınıftaki 5 tane 1 silindi mi yani girmicem mi onlar için sorumluluğa

 109. sen 10. sınıfı ortalama ile geçmişsin. ortalama ile geçtiğinde zayıf sayısının bir önemi yok. doğrudan geçmiş gibi oluyorsun. yani 10.sınıftan zayıfın yok.

 110. ortalama ile geçenin zayıfı falan kalmaz. meslekli kal. tebrikjler. tatiline bak.

 111. çok çok sağolun beni aydınlattığınız için 9. sınıftan tek biyoloji var sorumlu geçmiştim onu vermek zorundayım galiba demi ?

 112. aynen öyle. ortalmayı tutturmanın güzelliği. fakat dil ve anlatım ortalama filan dinlemez. yıl sonu mutlaka geçer not olmalı. bunu dil anlatımı zayıf arkadaşların için söyledim. meslekli kal.

 113. wallaha cok cok sağolun allah ne muradınız warsa versin o 5 dersin stresini 2 senedir yasıordum artık rahatladım cok cok teşekürler

 114. 9. sınftayım 7 zayıfım var(matematik,ingilizce,kimya,tarih,geometri,fizik,edebiyat) 4 tanesinden girmem ve 45 alman gerekiyormuş fakat birinden geçemezsem kalırmıyım :(

 115. 9. sınıfı geçmen için zayıf sayısını üçe düşürmen şart. ama şimdi iki tanesini versen de ümitsizliğe düşme eylülde bir daha girer, iki tane daha verirsen başarırsın.

 116. merhaba ben anadolu lisesi öğrencisiyim bu sene 11. sınıfı bitirdim ama 9. sınıftan 3 tane sorumlu dersim var. ( ingilizce, tarih, biyoloji )
  acaba sadece ingilizceyi 3 yaparak ortalamayla geçme imkanım var mı ? ingilizce 9. sınıfta 10 saat olduğu için onu 3 yapınca ortalamam yükseliyor diğer kalan 2 dersi vermeme gerek var mı ? şimdiden teşekkurler..

 117. düşünce doğru, ortalaman yükselir de 3.00 ı bulursan diğer derslerinden de sorumluluğun kalkar. ama kesinlikle hepsinin sınavına gir, riske değmez. başarılar.

 118. furkan yılmaz

  merhaba ben anadolu meslek lisesi öğrencisiyim 3 zayıfım var
  matematik kimya fizik ortalama 50 geçermiyim sorumlu geçtim

 119. furkan yılmaz

  9.sınıfa gidiyorum

 120. 9. sınıfta üç zayıfla sorumlu geçersin. sınavlarda ortalaman yükselirse doğrudan geçersin.başarılar

 121. iyi günler ben anodolu lisesinde okuyorum fakat benim 5 tane zayıfım var 2 sınavda kurtaramazsam sorumlumu geçerim yoksa kalırmıyım
  acil yardım

 122. 9.sınıfta okuyorum

 123. ortalamanı 3.00 yapmadığın sürece üç zayıftan fazla ders ile 9.sınıfı geçemezsin. ancak üç zayıf kalırsa onlardan sorumlu geçebilirsin. hoş kal, meslekli kal.

 124. sorumluluk sınavlarında kaldım toplam 5 zayıfım var ortalamam 49 eylül sınavlarına girme hakkım var mı şimdi ne yapacağım

 125. furkan yılmaz

  merhaba ben 9. sınıfa gidiyorum sorumluluk sınavlarına girmedim sorumlu gçetim 3 sorumlu dersim vardı mat kimya fizik geçemedim bitşey olurmu

 126. öncelikler selamlar olsun herkese ben lise 4. sınıfı bıtırdım universitemıde kazandım fakat 1 .zayıf var karnede ortalamada tutmadıgı için sorumlu gectı gozukuyorum lakin dıploma vs.. alamdım için üniversiteye kayıt olamıyorum sınavlar eylulun 2. haftasıymış ama ön kayıtlar ilk haftası bıtıor nasıl olcak bi yol gösterirseniz memnun olacam

 127. üniversiteyi kazanıp da mezun olamayan öğrencilerin sınav tarihleri okul tarafından mümkün olduğunca öne çekiliyor. bunun dışında tek ders sınavı yapılacak o da daha ileri tarihte olacak. peki üniversiteler bu durumda olan öğrencilerin kayıtlarını yapmayacak mı? böyle bir şey söz konusu olamaz. her yıl bu prosedürler tekrarlanıp duruyor. telaşlanmayınız sizin durumda binlerce kişi var, açıklamaları ve sınav-kayıt tarihlerini takip edin.

 128. Merhaba. Anadolu Teknik Meslek lisesi 1, sınıftayım 2 derste
  . zayıfım var. ortlamam 2,86 bir üst sınıfa geçebilirmiyim.

 129. sorumlu geçersiniz.

 130. ben 9.sınıf öğrncis’iyim ve 8 tane zayıfım var eylül ayındaki sınavlara hazırlanıyorum ama geçiceğimi pek sanmıyorum şubat da bi hakkım daha varmı teşekürler…

 131. ve şubat da varsa şubata kadar okulima gitmiycekmiyim???

 132. Yha benm yil sonu ortalamam 47ben sinif gecermiyim 10. siniftaym

 133. sınava en fazla dört dersten girebilirsiniz ancak sınıf geçmek için en fazla üç zayıfınız olmalı.

 134. şubatta ancak sorumlu geçenlerin sorumluluk sınavları olacak.

 135. ikiden fazla zayıfınız varsa ve ortalamanız 2,50 nin altındaysa geçemezsiniz eylül sınavına mutlaka giriniz.

 136. peki sınavlardan kaç puan almam gerekir

 137. 3 tane zayifim var ortalamam 2.47 Sorumlu geçiyormuyum ? Teşekkürler.

 138. merhaba ben 9. sınıf ögrencisiyim 1. dönem 9 zayıfım vardı.Ama 2.dönem 7 zayıf ve 1 tanede 2 var çünkü 1.dönem 0′dı. ve ben onu 2. dönem 2 yaptım şimdi sorumluluk sınavına giricem ama kaç tane kurtarırsam geçerim ya da 3 tane kurtarsam geçermiyim ???

 139. 9.sınıf öğrencisi iseniz geçersiniz.

 140. son durumda 3 zayıfınız kalırsa geçersiniz.

 141. peki nasıl 3 zayıf kalacak bu durumda
  lütfen detaylı açıklayın

 142. S.a bir sorum olcaktı.Ben imam hatpi lisesi 9.sınıfa gidiyorum.2.dönem 5 tane zayıfım var.Bunlar fizik geometri matematik arapca kuran imamhatip lisesinde sınıfta kalıyorum.Eyer düz liseye geçiş yapınca bunlar siliniyormuş.Bu doğrumu bazı öğretmenler doğru diyor bazıları yanşış diyor bir yardım edin

 143. S.a bir sorum olcaktı.Ben imam hatpi lisesi 9.sınıfa gidiyorum.2.dönem 5 tane zayıfım var.Bunlar fizik geometri matematik arapca kuran imamhatip lisesinde sınıfta kalıyorum.Eyer düz liseye geçiş yapınca kuranla arapca siliniyormuşçBir üst sınıfa 3 tane ile sorumlu geçiyormuşuz

 144. kuran arapça silinse bile haftalik ders saatini dolduran diğer derslerden sorumlu olacağın için sonuç birşeyi değiştirmeyecek, tek çıkar yolun eylül sınavlarında zayıf sayını üçe düşürüp sorumlu da olsan sınıfı geçmek.

 145. eksik ve yanlış bilgi

 146. Şimdi düz liseye geçiş yaparsam.Kuranla arapca silinip.Bir üst sınıfa sorumlu gecermiyim

 147. ben 1993 yılında meslek lısesınde tek dersden kaldım
  kurtarma sınavlarınada gıdemedım şimdi tekdersı nasıl verebılırım
  kredılı sıstem bızden sonra basladı

 148. açıköğretim meslek lisesinden tek sınav sonrası mezun olursunuz. çok kolay. kayıt tarihini kaçırmayınız. sitemizin açıköğretim meslek lisesi ile ilgili yazılarını mutlaka okuyunuz. 16 eylülden sonra kayıtlar bitecek. değerlendirin. muhtemelen aralık ayında diplomanızı hakedersiniz. meslekli kalın.

 149. Acık öğretim lisesinde lise2 gectiğini nasıl anlıyoruz

 150. sisteme öğrenci no ve tc ile girip hakkındaki bütün sonuçları görebilirsiniz. sistem açıköğretim lisesi anasayfa öğrenci girişi.

 151. büşra sebat

  ben 10. sınıfa gidiorum 7 zayıfım vardı sınava girdim ikisini verdim geriye 5 tane kaldı diploma puanın 44.91 ne olur geçermiyim kalırmıyım ? ama zayıfların arasında dilve anlatım dersi yani yıldızlı derste var ne yapabirim ? buarada meslek lissesinde okuorum ….

 152. Anadolu imamhatipde İngilizce kac ders görüyon .ve günlük kac ders görüyolar

 153. büşra sebat

  bu arada 1 tanede sıfırım vardı …… ne yapabilirm ?

 154. benim 9 tane birim var ve eylüldeki sınavlara giricem eylüldeki 4 sınavdan kaç alırsam geçerim

 155. bn anadolu lisende okuyorm . tane zayıfım vardı 3 ünü geçtim 3 kaldı .edebit mat geo. eylül de ki sınavlara girmesem olur mu sınıfta kalımıyım

 156. eylül sınavlarına girip zayıf sayını ikiye düşürürsen sorumlu olarak geçersiniz.

 157. müfredat proğramını incelemeniz lazım her sınıf düzeyinde değişmektedir.

 158. 9. sınıf sorumlu geçer on ve 11. sınıflar kalır.

 159. ortalamayı 2,5 yapacak kadar not alamlısınız, belki de hepsinden 5 gibi bir şey.

 160. Selam ben 1o.sınıf ogrencısıym 4zayıfım vardı 3 unu verdım 9. Sınıftanda 3 tane sorumlu dersım var 11. Sınıfa gecebılırmıyım

 161. geçersin.

 162. merhaba 7 zayıfım var ama bir tane 2 var ben daha önce gönderdigime göre admin 3 zayıf kalırsa geçersin demişti bana bunu açıklarmısınız ve 2 olan dersi veremessem 3 tane kurtarırsam sınıfı geçermiyim yoksa kalırmıyım.

 163. hangi dersten kaç alacağınızı kendiniz hesaplamanız gerekir. sonuçta 3 ten fazla zayıf olmazsa sınıfı geçersiniz.

 164. benim 7tane zayıfım var ve temuzda 4 sınava girdim ve 4 tanesinide veremedim eylüldeki sınavlarda 7 zayıfın hepsini vermek zorundamıyım 9. sınıf ögrencisiyim

 165. en fazla dördüne girebilirsiniz 9. sınıf ise ve üç zayıfa düşerse sınıf geçersiniz

 166. 7 zayıfın bunun 4 tanrsini verirsen sınfı sorumlu gecersinn

 167. benim 9.sınıftan 2 tane 10.sınıftan 3 tane zayıfım war geçer miyim kalır mıyım acaba çok önemli bnim için

 168. 10.sınıf zayıf sayını ikiye düşürürseniz geçersiniz.

 169. benım basarı puanım 3.7 ama tek zayıfım dil anlatım onu vermezsem lise 2 de verebilir miyim?

 170. mezun olana kadar herhangi bir sorumluluk sınavında verebilirsiniz.

 171. yani lise 2deki sorumluluk sınwlarında verebilirim

 172. 9.sınıf anadolu imamhatip kac ders ingilizce görüyor ve

 173. merhaba. ben 10.sınıf öğrencisiyim. 5tane 1 im vardı . 1.dönem geometri 0 2.dönem 2 idi. oyüzden o da sorumlu sayıldı. dil ve anlatım,edebiyat,psikoloji,tarihi sorumlulukta verdim matematik ve geometri sorumlu yazıyor sınıfı geçmiş miyimdir? benim e-okulda sorumluluk kalktı yazıyor ama diğer arkadaşlarda geçti yazıyor farkı ne? 10 dan 11.sınıfa 2 sorumlu geçildiği için girmedim. sınıfı geçtim mi?

 174. girdiğiniz sınavlar sonucu ortalamanız yükselmiş, 2,50 olmuş ise sorumsuz geçmişsinizdir, hayır ortalama tutmamış, ancak ik zayıfınız kalmış ise iki dersten sorumlu geçersiniz.

 175. 2 zayıfım var ve kredim tutmuyo 11 .sınfa gidiyorum 12 e aceba geçtim mi ?

 176. 9. sınıf öğrenciyim dil anlatım, kimya, biyoloji ve ingilizce derslerim zayıf haziranda ve eylüldeki sınavlara girdim ama hiçbirini geçemedim ve ortalamam 51,57 düz iseye geçiş yapsam sınıfı geçemiym

 177. anadolu lisesi öğrencisiym

 178. benim ortalama 2,34 3 tane zayıf var. haziran sınavlarına girdim ama kazanamadım. eylül deki sınavlara giriyorum bunları vermezsem sınıfta kalırmıyım ?

 179. ben 12. sınıf öğrencisiyim benm ortalamam tutmuyo ben seneye sınıf tekrarımı yaparım yoksa sadece sorumluluk sınavlarınamı gidicem..

 180. ben 12. sınıf öğrencisiyim benm ortalamam tutmuyo ben seneye sınıf tekrarımı yaparım yoksa sadece sorumluluk sınavlarınamı gidicem..cvp ??

 181. sadece sınavlara girersiniz.

 182. 9. sınıf isniz sorumlu geçersiniz, diğer sınıflar kalır.

 183. şuan sınavlara girirp verin riske gerek yok.

 184. 4 zayıfla hazirandaki ve eylüldeki sınavlara girdim hiçbirini gecemedm şimdi kaldımmı ve düz liseye gecsem ortlamam barajın üstünde oldugu için üst sınıfa gecermiym

 185. Slm Ben Anadolu lisesi 10. sınıf öğrencisiyim bu yıl 2. dönem karnemde 5 zayıf vardı haziranda 2 sini verdim 3 tane kaldı eylüldeki sınavlarada giricem eğer 1 ini gene veremezsem sınıfta kalıyorum bu durumda anadolu lisesinden düz liseye geçiş yapsam direk 11. sınıftan devam etme şansım olur mu ortalamam 58

 186. benim edebiyat ve seçmeli edebiyat var. ve e-okulda edebiyattan 50 alarak geçmişim ama seçmeli edebiyat hala sorumlu yazıyor ?

 187. merhaba ses olayında zorlanıyorumda ses olayı bilgisayardan yazdıgımda benim istedigim bilgiler kısaca çıkmıyor ses olayıyla ilgili biraz bilgi verebilirmisiniz

 188. 9. sınıftan 3 tane sorumlu olduğum dersler 10. sınıfta da 3 tane geldi ortalamaya kaldım ve girdim sadece bir’inden geçtim not ortalamam 2.29 bu durumda sınıf geçme olasılığım nedir ?

 189. DENİZ GİZEM

  ben sorumlu geçtim 2.48 ile mat ve geom zayftı mata girdim 45 alıp geçtim geometrimde 36 dan 1 geçer miyim 2.50 olur mu?

 190. olmasa da sorumlu geçersiniz.

 191. yüzde yüz.

 192. mrb. ben 10.sınıfa gidiyorum ve edebiyat – tarih – dil ve anlatım – psikolojiden ortalamam yükseltme ve sorumluluk sınavından geçtim . fakat mat ve geo dan sorumluyum onlardan sınava girmedim. sınıfı sorumlu olarak geçtim mi? 2 dersten sorumlu olarak geçebilir miyim?

 193. ben meslek lısesı ogrencısıyım anadolu meslek oldugu ıcın ortalamamın 3.00 olması gerekıyor ancak benım ortalamam tutmuyor 11.sınıfım 3 dersten kaldım 1 baraj ders ve baraj dersi veremedim diger iki dersten birini verirsem gecebilirmim ? yardım edersenız sevinirim

 194. Anadolu Lisesi öğrencisiym 4 zayıfla hazirandaki ve eylüldeki sınavlara girdim ama hiç birni gecemedm ortlamam 51,57 düz liseye gecsem üst sınıfa gecermyim lütfen cevap.?

 195. birde 9.sınıftan 2 10.sınıftansa 1 tane sorumlulugum var okulda ıdarenın soyledıgıne gore 10. ve 11.sınıftan 1 tane sorumluluk bırakılıyormus bu dogrumu bana pek mantıklı gelmıyor ozaman neden 5 tane bırakma şansımız var

 196. duz lısede bn 11 sınıfa gececem ama 9. sınıftan 3 zayıf 10.sınıftan 2 zayıfım var 10.sınıf ortalamam 2.50 altında bi ust sınıfa gecebilirmiyim?

 197. evet, sorumlu geçersiniz.

 198. düzliseye geçince müfredat farklılığı sonucu başka dersler önünüze çıkabilir. okulunuza sorun ve karşılaştırma yapın.

 199. admın lutfen cevap ver

 200. BEn anadolu teknik lisesinde 10.snftaym. 6 zayifim vardı 3 ünü verdim 3 tanesi kaldı . normnalde sınıf tekrari. ama hocalar yonetmenlıge bakıcaz diolar düz endüstriye gecersen 11 . sinftan devam etme sansin olabilir diolar böyle bişe Varmı lütfen yardm edin

 201. 11.sınıftayım ortalama yükseltme sınavına girdim ortalamam 50.66ya yükseldi 11.sınıftan 2 alt sınıflardan 4 ders olmak üzere 6tane sorumlu dersim var 12. sınıfa geçermiyim?

 202. admin bizim sorularada cvp ver senin cvbınla karar vercm !

 203. ben ortalama yükseltme sınavına girdim 5 tane zayıfım vardı 2 edebiyat ve ingilizceyi verdim ama zayıflarımın arasında dil anlatım kaldı 3 tane zayıfım var geçiyo muyum acil cvp lütfen

 204. 9. sınıf iseniz sorumlu geçersiniz.

 205. toplam altı zayıfla geçemezsiniz. ortalama 2.50 olursa ancak geçersiniz.

 206. düze geçer de fark ders sorunu yaşamaz ve ortalaman yeniden hesaplanıp 2.50 yi tutturursan geçersin. nakil yapılırsa şayet.

 207. 9 uncu sınıf dil anlatım zayıf etkilemez dimi sorumlu geçtim dimi

 208. yaa bn 9 sınıf öğrencisiyim ve bnm 5 tane zayıfım war ortalamamda tutmuo bn 5 tane ile sorumlu geçermiyim kalırmıyım :( lütfen çabuk haber werin :(

 209. en fazla 3 zayıfla geçersiniz.

 210. ben ortalama yukseltme sınavına grdm 4 zayf vardı 3unu verdm 1 dersten kaldm o ders ıngılızce ortalamam 53 sınıfı gecıyommu kalıyommu nolur acele cevap vern

 211. ben 11.sınıf öğrencisiyim toplam 3 zayıfım var edebiyat,cografya ve matematik ortalamam 2,48 sınıf tekrarımı oluyor bu durmumda.

 212. çok acil lütfen :(

 213. üç zyıfın hepsi 11. sınıftan ise evet.

 214. geçersiniz.

 215. ben ortlama yükseltme sınavına girdim 2,dönem 6 taneydi 4 kurtardım ama dil anlatım ve kimya 1,dönem 0 2.dönem 2 geçermiyim 2.dönem ortalamam 2. 25 dir geçermiyim

 216. ben ortlama yükseltme sınavına girdim 2,dönem 6 taneydi 4 kurtardım ama dil anlatım ve kimya 1,dönem 0 2.dönem 2 geçermiyim 2.dönem ortalamam 2. 25 dir

 217. öncelikle iyi günler ben 11.sınıf anadolu imam hatip ögrencisiyim 9.sınıftan 2 onuncu sınıftan ıse 1 sorumlulugum var 11.sınıfta ıse baraj ders geometrı ve matematık zayıf baraj dersı veremedım dıger ıkı dersten bırını verınce gecıyormuyum cevap verırsenız mınnettar kalırım sınavlarım yarın ıyı gunler

 218. ben .sınıfta kaldım sonra tekrarı yaptıktan sonra şimdide 10. sınıfta kaldım ortalamam 2.50 3 zayıfım var kaydımı düz liseye aldırabilirmiyim cevabını alırsan sevinirim teşekkürler

 219. iki zayıfla geçersiniz.

 220. evet geçersiniz.

 221. sınıf tekrarına kalırsanız örgün eğitimin dışına çıkarsınız, ancak açık lise olur. sınıfı geçerseniz nakil yaptırırsınız mümkün.

 222. iyi günler ben anadolu lisesinde okuyorum 5 tane zayıfım vardı ortalama ile 3 ünü kurtardım geçermiyim kalırmıyım

 223. acil lütfen):

 224. 9.sınıftan 2 tane,10.sınıftan 1 tane 11.sınıfdan 2 tane olmak üzere 5 tane sorumlu dersim var..Karnemde sorumlu geçti kısmı işaretli.Yönetmelikte 9.sınıfta en fazla 3 tane,10 ve 11.sınıfta en fazla 2 tane olmak şartıyla bi üs sınıfa devam edebilirsiniz.Ancak,alttan toplam 5′den fazla zayıfınız oldugu zaman sınıf tekrarı yapılır diyor..Sizce sınıfı geçer miyim ?? acil cvp lütfen ???

 225. bide 11.sınıftaki ortalamam 55.Admin acele cevap ltfen ??

 226. benm 5tane zayıf geldi. 3nü verdim 2si kaldı matemtk ve geometri .ortalamam 2.20 sınıfı geçtim mi?(10.sınıf)

 227. sınıfı geçmişdurumdasınız. sorumluluk sınav dönemlerinde sorumlu derslerinizi temizleyiniz.

 228. iyi günler admin benim sorumun cevabımı söylediğiniz

 229. çok tşk.ler

 230. iyi günler admin tekrar sorayım benim 5 tane zayıfım vardı ortalama ile 3 ünü kurtardım geçermiyim kalırmıyım anadolu lisesinde okuyorum

 231. geçersn

 232. hocam benim 10 sınıftan alltan 1tane geometrı sorumlu dersım var 11 sınıftanda 3tane vardı geomtri matematık dil anlatım vardı dil anlatıma girdim 68 aldım şimdi ortalamam 48.85 ooldu sınıfı sorumlu olarak bu puanla geçermıyım neolur bişyler yazın çok korkuorum hocam acil cevappppppp

 233. geçersiniz. 11. sınıf iki zayıf kalmış, ortalama tutarsa sorumsuz da geçersin. 68 ortalamayı yükseltmiş olabilir.

 234. admın dil ve anl ve seçmeli dil ve anl bide ingilizcem zayıf ortalamam 2.45 10.sınıf öğencisiyim sınıfı geçermiyim şimdiden tşkrler

 235. 9 sınıfta benim ortalama tutuyor fakat baraj dersinden kaldım 1 tane sorumlu dersim var sınıfı geçtim 10 sınıfta 3 tane sorumlu dersim var sınıf geçtim mi kaldım mı yardımcı olun bana lütfen

 236. 3 zyıfla 10. sınıf 2,50 olmadıkça sınıf tekrarı

 237. 10. sınıf 3 ders ortalama tutmadan geçemezsiniz.

 238. hocam lütfn acil cvp.

 239. admın fakat seçmeli ders fark etmiyor mu

 240. geçersin kadeş

 241. SLM ARKADAŞLAR 10 SINIF ÖGRENCİSİYİM 5 TANE ZAYIFIM VAR 11 E GECE BİLİRMİYİM ALT SINIFLARDAN ZAYIFIM YOK ORTALAMAYA GİRDİM VEREMEDİM 5 TANE KALDI

 242. hı bu arada alttan dersim yok

 243. en fazla iki zayıfla geçebilirsiniz.

 244. slm arkadaşlar ben 10 sınıf ögrencisiyim 5 tane zayıfım var sınava girdim veremedim alttan zayıfım yok bem 11 sınıfa gecebilirmiyim

 245. bence geçemezsin ama seçmeli dersler varsa bilmiyorum ve geçiğ geçmediğin hakkında okuldan bi bilgi cvar mı

 246. admın tekrar sorucam kusura bakma alttan dersim yok ve dil ve anlatımla ingilizcem zayıf ve ortalama 2.45 geçermiyim

 247. 4 tanesi secmeli ders ama karnedeki 5 zayıfla ilgili madde beni kurtarmıyomu?

 248. benim 7 tane zayıfım var ve eylüldekinde hiç birini veremedim ama geçemedigim dersler sorumlu olarak gözüküyo yani sorumlu olarakmı geçtim

 249. 5 zayıfla ilgili olan madde ne

 250. milli eğitim bakanına internetten nasıl mail atabilirim lütfen söylermisiniz

 251. Arkadaşlar Benim 2 Zayıfım Var Ortalama Yükseltme Sınavlarından Sonra . Bunlar Dil Anlatım Ve Geometri Ortalamamda 44,02 Diye yazıyo e-okulda geçermiyim kalırmıyım bi bilgi lütfen

 252. ben anadolu 10. sınıftayım 6 tane zayıfım vardı 4 tanesini verdi”m 2 si kaldı .
  ortalamam 47.5 geçermiyim ? geçen senedende 2 tne var

 253. geçersiniz

 254. 12 sınıftayım 4 tane zayıfım var 2 tanesi baraj dersi ortalamm 43.70 sınıfı geçermiyim

 255. merhabalar. ben 10. sınıftaym düz lise 1.dönem 8 zayıf vardı secmeli ile birlkte secmeli mat 0 idi . 2. dönem 5 zayfım kaldı 1 tane secmeli cografya ıle bırlıkte hazran ve eylul sınavlarna gırdım cografya edebyt yabancı dil de sorumluluk kalktı yazıyor psıkoloji secmelı cografya ve matematkte sorumlu yazıyor sadece matematge gırmedm şimdi kaldım mı bilmiyorum allah rızasına yardım edin lütfennn 9.sınıftan dersim yok

 256. hayır.

 257. ortalaman tutmamışsa kalırsınız, tutmuş ise geçersiniz.

 258. sinem :benim 7 tane zayıfım var ve eylüldekinde hiç birini veremedim ama geçemedigim dersler sorumlu olarak gözüküyo yani sorumlu olarakmı geçtim

 259. cografya dan gectm sorumluluk kalktı yazıyor ama secmelı cografya da sorumlu yazıyor normal cogerafyadan gecmıssem secmelı den de gecmıs olmuyor muyum ? ortalamam 58 2.13 gibi oluyor.

 260. yha ben meslek lisesiyim ortalamam 46,63 dür qecmem qerekmiyor mu lütfen acil cewap wern

 261. yha ben meslek lisesiyim ortalamam 46,69 dür qecmem qerekmiyor mu lütfen acil cewap wern

 262. benm ortalamam daha yüksek ama sınıf tekrarına kaldım .

 263. ben anadolu lisesi öğrencisiyim yıl sonu ortalamam 61,5 ama dil ve anlatım dersim 1 karnemde sorumlu geçti yazıyo ortalama yükseltme sınavının ikisindede veremedim acaba sınıftamı kalırım yoksa bi üst sınıfa geçebilirmiyim (şimdiden teşekkürler)

 264. 2.50 geçer.

 265. geçmişsiniz.

 266. mrb ben 10. sınıf ögrendisiyim 3 zayıfım var dil ve anlatım s. dilve anlatım tarih puanım 2.50 geçermiyimm müdür yardım cısı geçtimi söyledi..

 267. nasıl sınıf tekrarına kalısyosun anadolu musun

 268. hocam dil ve anlatımla ingilizcem zayıf ve 2.45 ortalamam 10 sınıf geçermiyim kalırmıyım acil lütfen

 269. merhaba hocam ben 10.sınıf düz lise öğrecisiyim dil ve anlatımla inigilizcem zayıf ortalama m 2.45 geçermiyim (şimdiden tşkrler)

 270. geçersin.

 271. mehmet yılmaz

  mrb hocam. ben liseyi erken bitrmyle ilg. sorucm bnm 9.sınıf 70 10-11 çok yüksek tutsam 90 gibi liseyi erken bitirir miyim . acil lütfen

 272. selam hocam ben anadolu teknık lısesı 12. sınıf ogrencısıyım 10.sınıfta fızık 11.sınıfta fızıkden sorumlu gectım 12.sınıfta 7tane zayıfım vardı sorumluluk sınavında 10 11.sınıftakı alttan derslerımı ve 12.sınıfta 4 dersımı verdım sorunluluk kalkdı ama 12.sınıfta 3tane dersım kaldı ve meb tek sınav hakkı verdı bunada gırıp gecersem 2 dersım kalcak ve ortalamam 3.00 olursa mezun olabılırmıyım yanı dıplomamı alabılırmıyım acıl cevap verırsenız cok sevınırım

 273. ece faka t dil ve anlatımın seçmeli derside zayıf

 274. dil anlatım ve seçmeli dil anlatım bütün bir ders zaten. 10.sınıftan 11.sınıfa 2 tane dersle sorumlu geçiliyor.

 275. ortalama ile geçmişsiniz. dil anlatım sorumlu.

 276. sorumlu olarak evet

 277. imkansız.

 278. alttan ders kalmadısa,12. sınıftan dil ve anlatım zayıf değilse ortalama ile geçer diploma alırsınız.

 279. hocam dıl anlatım zayıf değil ortalamam 3,00 12.sınıfda 2 tane dersim var diploma alabilirmiyim.. 11 10 9 sınıflardan altdan dersim kalmadı sadece 12.sınıfdan 2 dersım kaldı dil anlatım zayıf değil. tekrar cvp alabilirsem tekrardan tskler hocam …

 280. çok saol ece

 281. yaw ben bu sene sınıfta tekrarı yapacam düz liseye gidiyorum kendi lisemde kaldığım için tekrar kayıt yapmamız gerekiyormu

 282. Merhaba ben 10. sınıftaym ortalama yükseltme sınavlarına girdim 5 zayıfım kaldı sınıfta kalrmıyım yoksa sorumlu geçermiyim.(alttan sormlu dersm yok) Simdiden teşekkürler.

 283. hocam dil ve anlatım ve seçmeli dil ve anlatım aynı tek ders sayılmıyor mu

 284. ortalama tutuyorsa geçersiniz.

 285. teşekür ederimmm:):):)

 286. admin 12ye gidiorum 5 tane zayıf var onların arasında dil anlatımda var ben mezun olmak istemiyorum ama sınıftada kalmak istemiyorum ne olacak şimdi okula gitmek zorundamıyım

 287. beklemeli olursunuz sadece sınavlara girersiniz

 288. benim 4 birim vardı bunlarından birini verdim 3 kaldı bunlar dil anlatım ,fizik ,,inigilizce sınıfı sorumlulukla geçermiyim acaba ?

 289. 9. sınıf geçer, diğerleri hayır.

 290. teşekkür ederim rahatladım valla :D

 291. sorumluluk sınavlarına ne zamana kadar girebiliyoruz 12. sınıfı bitirdikten sonra

 292. TŞKLLER AMA 9 SINIF VE YANİ GEÇİYORUM DİL ANALTIM FİZİK İNGİLİZCE DEMİ DOĞRU YANİ BUGÜN OKULA GİTMEDİM DE ONUN İÇİN ADMİN ÇOK TŞKKLER KESİN DEMİ GEÇİYORUM YANİ :D

 293. beklemeli öğrenciler daha önce hiç sınıf tekrarı yapmamışlarsa iki yıl, sınıf tekrarı olanlar bir yıl daha sadece sorumluluk sınavlarına girerler.

 294. ADMİN HOCAM HALEN CEVAP BEKLİYORUM YANİ SORUMLULUKLA 3 DERSİ DİL ANLATM FİZİK İNGİLİZCE GEÇİYORUM DEMİ 9 NCU SINIF ÖGRENCİSİYİM ŞİMDİ 10 SINIFA MI GEÇTİM YANİ BUGÜN OKULLA YANİ GİTMEDİK DE NET BİLMİYORUM DA ONUN İÇİN KESİN DEMİ ?

 295. ßenm 5 Tane zayıfım waRdı 10,sınıfım sorumLuklaRda 2 tane kurtardım qerıye kalan 3 ders Le snıfTa kaLıyoRmuyum yoqsa qecıyRm ???

 296. ortalama tutarsa geçersiniz.

 297. iyi günler eylül de tek lise 2 de kaldığım dersten sınava girdim.1 yılda sınıf tekrarım var. fakat girdiğim sınavdan 35 almışım dolayısıyla kaldım. diploma almam gerekiyordu bu seferse 6 yılı dordurduğum gerekçesiyle sistemden kaydım düşmüş.bana açık liseye kaydolmamı söylediler.sizce bu durumda ne yapmalıyım.(ama sınavdan kesin iyi not bekliyordum.bana hiç bir bilgi vermediler. hakkımı mahkeme yoluylamı aramalıyım.)

 298. mahkeme yolu açık, başvurabilirsiniz. açık liseden tek dersten sorumlu olursunuz muhtemelen. kayıt yaptırın tek sınav sonra mezun olursunuz.

 299. Ben 9.sınıf ögrencisiyim okulu ortalama ile gectim ortalama yükseltmeye girmek zorundayım ve zayıf dersler önümdeki dersler karşıma çıkar mı tşkler…

 300. ortalama ile geçmişsiniz, sorumlu dersiniz olmaz, karşınıza da çıkmaz.

 301. ben 11 sınıf öğrencisiyim ve yükseltme sınavlarına girdim 4 taneydi ve 3ünü verdim geometri hem 10sınıftan hemde11 sınıftan sorumlu geçtim ama şimdide kaldımı söylüyprlar sizce kaldımmı geçtimmi tşkler

 302. geçtiniz.

 303. ben 11 sınıf öğrencisiydim sınıfımı sorumlu geçtim ama eokulda 9 10 vede 12 sınıf gözüküo ama 11 sınıf gözükmüo 12sınıf taki derslerimde gözükmüo idareyle konuştum geçtin dediler ama e okulabakıldığında 11 sınıf piyasada yok sizce bubana ilerde sorun çıkarırmı teşekkürler..

 304. okul idaresine güvenin.

 305. akin_aldemir

  merhaba oğlum 9.sınıfta düz lissede kaldı ticaret meslek lissesine gönderdim teşekkürle geçti 10.sınıfta tekrar düz lisseye geçmekte inat etti ve tekrar sınıfta kaldı .iki yıl sınıfta kalınınca devam olanağı yokmu 10 tane zayıfı vardı bunu bilinçli olarak yaptı şimdi pişman dışardan okuyarak değilde bizzat katılımla okuluna devam etmesinin bir yolu varmı durumu beni çok üzüyor lütfen bir yol gösterin .

 306. maalesef haklarını kullanmış. açık lise ya da akşam lisesinde ancak liseyi tamamlayabilir.

 307. Merhaba.10.sınıf Meslek Lisesi Öğrencisiyim.9.sınıftan 3 zayıfım var ortalamam 2.48.Sorunum Şu:
  3 dersten 1ini verebilirsem diğer 2 derside vermem Gerekirmi mezun olmak için.Teşekkürler….

 308. derslerden birini verdiğinde ortalaman 2,50 olursa geçersiniz.

 309. Mezun Olabilemk İçin Hepsini Vermem Gerekirmi Peki ?

 310. admın acele yaz bana bu dertden ölmek istemiyorum. sağlık meslek lisesi 11. sınıf öqrencisiyim. bu sene sınıfta kaldım 3 tane dersten kaldım bir tanesi uygulama dersiydi yani staj puanı fakat notlarımı hatrlamıyorum karnemide kaynettim.kadlıqım bir dersten bana sınava girme dediler ortalmadan geçtin.oratalamadan geçtiysem puanım 2,5 in üzerindedir.o vakit 3 zayfla geçe biliyormuydum ? idare beni bırakmak için can atıyordu . birde uygulamalı dersten kalınca staj yaparak geçe biliyormusuz ? nolur HELP Mİ.
  simdiden teskkrler Ezgi

 311. ortalama tuttuysa baraj ders hariç hepsinden geçersiniz.

 312. merhabalar ben liseyi bitirdim ve alttan 1 dersim var diplomayı alamadım ve eokul ada giriş yapamıyorum bu alttan derslere girme hakkı veya sınırı varmı

 313. düz liseden sağlık lisesine geciş yapabilir miyiz ?

 314. hiç sınıf tekrarınız yoksa iki yıl daha beklemeli olarak bütün sorumluluk sınavlarına girebilirsiniz. şubat haziran agustos yılda üç defa

 315. l ise 3 teyim şuan 2 tane zayıfım var ama ortalamamı tutturuorum sorumsuz geçebilir miyim dil anlatımım 4 ama ?

 316. dil anlatım hariç, ortalamayı tutturuyorsanız zayıf sayınızın bir önemi yok isterse beş zayıf olsun sorumsuz geçersiniz.

 317. anadolu teknik son sınıf öğrencisiydim,son sene 4 tane zayıfım geldi ( Matematik , analitik geometri , fizik , biyoloji ) Devamsızlıkta problemim yok..Diploma puanımı hatırlamıyorum..ortalama yükseltme sınavlarının 2 sinede katılamadım bazı problemlerden dolayı..okullar açıldı sınıf listesinde adım var ve devamsızlık işliyor..müdürle konuştum bir problem olmadıgını söyledi ve şubatta sınava girip derslerimi verdikten sonra diplomamı alabilecegimi söyledi..fakat bunun yanısına 2 gün önce müdür yardımcısı evi aradı ve velime okula gelmediğimi söyledi..sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir ? Müdür yardımcılarıda yeni geldi acaba ondan dolayı olabilir mi diyorum ben ?

 318. Ayrıca Müdür bana Beklemeli öğrencisin gibisinden bişiler demişti fakat ben olaydan hiçbişe anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

 319. son sınıf öğrencisi devamsızlıktan sınıf tekrarına kalmış ise okula devamı zorunludur. dersten başarısız olmuş mezun olamamış ise müdürün söylediği gibi sadece sorumluluk sınavlarına girer ve başarılı olduğu tarih itibariyle diploma almaya hak kazanır. şimdi hemen yarın okula gitmeli devamsızlıktan kalıp kalmadığınızı açıklığa kavuşturmanız gerekir. eğer devamsızlıktan kalmış iseniz müdür yardımcılarının uygulaması doğru.

 320. beklemeli öğrenci iseniz yoklama listelerinde isminizin çıkmaması gerekir. müdür yardımcıları da sizi aramaz, yok yazmaz. niçin sınıf tekrarısınız? devamsızlık mı, ders başarısızlığı mı?, buna cevap bulunuz. meslekli kalınız.

 321. merhabalar

  anadolu lisesi 1.sınıf öğrencisiyim.teşekkür yada takdir nasıl alınır.beni aydınlatırmısınız.şimdiden teşekkürler

 322. merhaba ben meslek lisesi bitirdim ama diplomayı alamadım. ticaret meslekde son sene beceri eğtimi diye bir sınav var iki defa girdim onuç başarısız. sınav hakkımda bitti şimdi en kısa zamanda diplomayı nasıl alabilirim?

 323. açık meslek lisesinden alabilirsiniz. başarılı olursanız.

 324. Merhaba anadolu teknik lisede okuyorum 10.sınıfa gidiyorum gecen seneden alttan geometri ve matematigim kaldı ve veremedim karnemde sorumlu gecti yazdı.10.sınıftaki matematigim iyi eger sorumluluk sınavına girmeyip 10.sınıftaki matematigim iyi oldugu icin alttaki dersim siliniyomu acaba?
  cevap: hayır silinmez. alttaki dersleri vermen gerekir. başarılar.

 325. iyi günler bir sorum olacak ben meslek lisesine gidiyorum ama bölümüm atl yani anadolu teknik lisesi şimdi soruma geleyim 9.sınıftayım karnemde geometrim zayıf geçermiyim ortalamam 63 saolun iyi günler dilerim :)
  sadece geometri zayıf olursa ortalama ile geçersin, sorumlu da olmazsınız. başarılar.

 326. ya benim smdi şeçmeliler brlikte 5tane bir 2tane0war karnde npcm ılk dnem 2donem karnede duzelteblrmym bde sene snu secmelilerd zayftan saylyrmu
  sene sonu da seçmeli dersler zayıf olursa elbette sayılır.

 327. ÜMMÜGÜLSÜM

  ZAFIM VAR ORTALAMA YÜKSELTME SINAVINA GİREBİLİRMİYİM.
  ortalama yükseltme haziranda yapılacak tabi ki girersiniz.zaten sizin için yapılıyor bu sınav.

 328. merhaba admin meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim 9.sınıftan kama sorumlu olduğum matematik dersi var eğer bunu veremezsen hiç bir şekilde mezun olamazmıyım ? şimdiden teşekkürler
  evet olamazsınız.

 329. S.a Admin. ben anadolu liseli 9.sınıf ögrencisiyim. 3 tane birim var (matematik,geometri,almanca) dil anlatım dersim 4, 2. dönem de 3 zayıfla devam edersem ne olur ? sorumlu mu gecerim yoksa kalır mıyım ? lütfen çok önemli cevap verirseniz sevinirim.
  sorumlu geçersin, ortalamayı tutturursan sorumsuz geçersiniz.

 330. S.a Admin. ben anadolu liseli 9.sınıf ögrencisiyim. 3 tane birim var (matematik,geometri,almanca) dil anlatım dersim 4, 2. dönem de 3 zayıfla devam edersem ne olur ? sorumlu mu gecerim yoksa kalır mıyım ? lütfen çok önemli cevap verirseniz sevinirim…

 331. bn 9.sınıf meslek lisesinde okuyrum bnim 5 tane 1 birtanede 0 var 2.dönem hepsi 2 olursa meslek alanına gece bilirmiyim ? tskkrler
  geçersiniz.

 332. saoLun tşklr

 333. peki kötü bir mesleğemi geçerim ? hepsi 2 olursa

 334. slm admın benım lıseyı bırdım ama 2 dersım kaldı altan ve veremedım onları tastıknameyı aldım dıplomayı almam ııcn ne yapmam lazım.
  açık liseye kayıt yaptırıp ilk sınavda dersi verip mezun olabilirsiniz. açık lise diploması örgün eğitim diplomasına denktir.

 335. meslek lisesi 9.sınıf öğrencisiyim . 5 zayıfım var snıfta kalma gbi bir durum söz konusu mu?
  yılsonuna kadar zayıf sayısı üçe düşmez ise, ortalam da tutmaz ise sınıf tekrarına kalınır. ortalama yükseltme sınavında başarılı olursanız sınıf geçersiniz.

 336. ben lise 9. sınıftayım 3 tane 1′im var diğerlerinin hepsi 2,3,4 ve 5 teşekkür alabilirmiyim veya sorunsuz olarak geçermiyim sizce?
  sınıf geçersiniz. ama teşekkür almak için zayıf olmaması şart.

 337. ben lise 1′e gidiorum 2 tane 1′im var biyolojim 0 diğerleri 3,4,5 sınıfı geçebilir miyim?
  geçersiniz.

 338. ben 9. snf öğrncsym 3 zyfım var 1. dönem ortlmam 2,52 sınıfı gcrmyim lütfen acil cevap.
  1. dönem geçme kalma yok, isterse 10 zayıfın olsun. ikinci dönem sonu 3 ve daha az zayıfın olursa geçersiniz.

 339. peki 2. dönem ortalaması2,48 olursa sınıfı gçrmiyim

 340. ya hocam benim ingilizcemin ortalaması 44,75 bu not karneye 1 die mi gecer yoksa 2 die mi cok acil cevap
  44,50 den sonrası 2 olarak geçer.

 341. ben lise 2 ye gidiyorum 1. dönem zayıf yok hepsi 3.4.5 peki 2.dönem dil anlatımı 2 yapıp geri kaln dersler 1 olsa bile ortalamam 2.56 flan cıkıyo bu durumda kac zayıfım olursa olsun ortalama ile gecıyorum demi?
  aynen. işi dosdoğru kavramışsın. ama senin gibi bir öğrencinin bütün dersleri asla bir olmaz.

 342. hocam benim dil anlatım dersim 1. dönem 1
  ikinci dönem 2 yaparsam sınıfta kalırmıyım bu arada 9. sınıfım.
  kalmazsınız.

 343. ben 9.sınıf öğrencisiyim ortalama nasıl hesaplanır bilmiyorum örnek göstererek yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler.
  derslerini alt alta yaz. ders saatini de yaz. karşılarına dönem sonu puanlarını yaz. ders saatleri sayısı ile ile çarp sonucu yaz. sonuçları ve ders saat sayılarını ayrı ayrı topla sonuçları ders saat sayısına böl. sonuç 70 ve üstü teşekkür, 85 ve üstü takdir.
  haftalık ders saat sayısı 35
  puan sonuçlarının toplamı 2572
  2572/35=73,48 teşekkür alır.

 344. benim 1. dönem 3 zayıfım var ve ortalamam 2,62 2. dönem de böyle olursa sorumlumu gecerim ortalamaylamı? bu arada 9. sınıf öğrencisiyim

 345. slm benim 3 tane zayıfm vardı birini verdim 2 si kaldı onları vaermesem ne olur ?
  verene kadar sorumluluğunuz devam eder.

 346. ADMİN !!! ACİLLL !!! anadolu imam hatip lisesi 10.sınıfta okuyorum kuran bnm baraj dersim kuran ve arapça zayıf düşse hani 2 tane zayıfım oluyor ama kuran baraj dersi oluncaa kalıyor muyum ??? acill cevap yazar mısın admin !!!!
  sorumlu geçersiniz.

 347. admin !!! ama bak benm 9 dan kalmaa arapça sorumluluğu varr onun etkisi olmazz dimi ???

 348. ??? admin abem canm gülüm herşeimm hadyy beaa ???? cvb ver lütfennnn !!!! ???

 349. Hocam şimdi ben anadolu lisesinde okuyorum.1.dönem hesap yapıldığı zaman ortalamam 3.38 çıkıyor.Mat ve Fizik 1.Şimdi iki dönemin ortalaması yani yıl sonu ortalaması 3.00 geldi.Mat ve Fizik 1 geldi diyelim.Ben ortalamayla geçiyorum orasını anladım.Peki ben matematik ve fizik sınavlarına girmek zorundamıyım yoksa girmeme gerek yokmu.Çünkü çoğu kişi bana ortalamayla geçtiğin zaman zayıf dersler başarılı sayılır diyorlar. lütfen aydınlatın beni :( (
  ortalama ile geçenler hiçbir dersin sınavına girmek zorunda değiller. ortalamayı yükseltmek isteyenler girer.

 350. s.a ben saglık meslek lisesi 4 yıl okudum ve bitirdim fakat 3.yıldan matematik ingilizca ve felsefeden kaldım bu nedenle diplomamı alamadım şimdide okuma hakkımın bittigini ve af gelmesini beklicekmisim ne olur yardım edin.
  af beklemek yerine derhal açık liseye kayıt yaptırıp lise diploması almaya bakın. muhtemelen bir dönemde mezun olursunuz. kredi durumuna göre.

 351. hocam öncelikle böyle güzel bir sitede bize yardımcı olduğunuz için çook teşk.ederim…bnm 1 dönem matematiğim 3 tü !!! 2.dönem 1 gelecek gibi onalrın ikisinin ortalaması alınıor dimi ;??? yardımcı olursanız çook sevinirim kolay gelsinn !!!
  evet ortalama alınıyor ama ikinci dönem 1 olan dersin birinci dönem notu ne olursa olsun zayıf sayılır. ancak ortalama ile geçerseniz problem yok.

 352. ksklivolkan

  hocam öncelikle merhabalar.. ben düz lisede 12. sınıf öğrencisiyim.daha önce hiç sınıfta kalmadım.benim bu sene karneme 5 dersten zayıf gelirse,derslerden dolayı kalıp tekrardanmı 12. sınıf okuyacam yoksa diplomayı alamayıp yeniden 12. sınıf okuma zorunluluğum olmayacakmı?? bana bu konu hakkında detaylı açıklama yaparsanız sevinirim..
  BEKLEMELİ OLURSUNUZ. OKULA DEVAM ZORUNLULUĞUNUZ OLMAZ İKİ YIL DAHA SINAVLARA GİRME HAKKINIZ VER. DERSLERİ VERİRSENİZ MEZUN OLURSUNUZ. BAŞARILAR

 353. merhaba,ben endüstri meslek lisesi 9.sınıfa gidiyorum. 1.dönemde 4 tane 1 2 tanede 0 vardı.yani toplam 6 zayıf.dil anlatımım 2 ydi.2.dönemde tahminen 4 tane 1 im olsa sınıfı nasıl geçebilirim.Teşekkürler.
  zayıf sayısını üçe düşürür sınıf geçersiniz. ortalama yükseltme sınavlarında. yada ortalama tutar doğrudan geçersiniz.

 354. hocam benim 20.5 gün devamsızlığım var ve raporum yok müdür yardımcımla konuşsam 0,5 günü silermi?çünkü matematik dersine geç kalmıştım ve hoca yok yazmıştı bende izin kağıdı aldım ve matematik hocam bana devamsızlık olarak geçmiyiceğini geç kağıdım olduğunu söyledi ama eve geldiğimde geçmişti ve benim birdaha kalma hakkım yok eğitim hayatım sadece 05 gün için biticek mi?
  hiç disiplin problemin yoksa anlayışla karşılayabilirler ama diğer öğrencilere örneklik teşkil edeceği için nasıl yaklaşırlar bilemem. veliniz görüşsün.

 355. mrb ben 12. sınıf öğrencisiyim turizm okulu olduğu için erken bitiyor ve 3 tane alttan dersim var bunları ortalamam ile yok edebilirmiyim şimdiden tşekkürler…
  sorumlu ders yılına ait derslerden biri ile o yıla ait ortalamayı yükseltebilirseniz olur. aslolan alt sorumlu derslerinizi vermenizdir. başarılar.

 356. Ben Anadolu Lisesi 10.sınıfım ilk dönem mat ve geo iki tane zayıfım var ve ortalamam 68.17 sene sonunda bu iki ders gene zayıf olupta ort. 3 ün üzerinde olursa sorumluluğa girermiyim?şimdiden teşekkürler.
  girmene gerek yok, istersen girersin

 357. Merhaba, ben 10.sınıf düz lisede okuyorum. Sayısal bölümüm. Ortalamam iyi, ama 3 tane sayısal dersim 1 gelicek galiba. acaba böyle olursa sınıfta kalır mıyım böyle olunca .? ya da doğrudan geçer miyim?
  ortalaman tutarsa sorumsuz geçersin.

 358. Selam benim çok acil bi sorum olucak . ltfen cevaplarsanız sevinirim Ben 9 u 2nci kez okuyorum yani 2 seneliğim ve bu sene geçmek istiyorum .s yine 8 zayıdım var 5 tane 1 3 tane 0 var mat geo kimya 0 dil anlatım edebiyat fizik biyolaji tarih te 1
  mat 3 olck tarih 3 olck kimyadanda ödevim var ve toplam kredim böyle 68 67 gibi çıkıyo ama tabi hpsi düzelirmi blmiyorum eğer ortalamayla böyle oluyo sorumlu geçmem için de 8 zayıfın 5 ini vermem gerekiyo dimi 68 dn kalsm neolur yada 69 dn ?
  ortalaman tutarsa bir şey vermen gerekmez, geçersin

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.
Eğitim ve Ögretim Okullar